位置:首页 > IC中文资料 > SLD10VDC
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SLD10VDC
SLD10 Series . 10A Non-Isolated DC/DC Converter 5V, 3.3V Input Dual Output
Description The SLD10 series of DC/Dc converters provide two independently regulated low-voltage outputs from a single 3.3V or 5V input. Each output can provide up to 6A of output current and has an independent feedback loop and an independent trim function. These non-isolated point-of-load conve