位置:首页 > IC中文资料 > SK055RTP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SK055RTP
封装/外壳:TO-220-3 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:SCR 1KV 55A TO220AB-R 分立半导体产品 晶闸管 - SCR
LITTELFUSE
力特
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga