位置:首页 > IC中文资料 > SK055MTP
SK055MTP价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SK055MTP
封装/外壳:TO-218-3,TO-218AC 包装:管件 描述:SCR 1KV 55A TO218 分立半导体产品 晶闸管 - SCR
LITTELFUSE
力特
SK055MTP
可控硅整流器
LITTELFUSE
力特
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga