位置:首页 > IC中文资料 > SK010RTP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SK010RTP
封装/外壳:TO-220-3 包装:管件 描述:SCR 1KV 10A TO220AB-R 分立半导体产品 晶闸管 - SCR
LITTELFUSE
力特
SK010RTP
可控硅整流器
LITTELFUSE
力特
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga
TECCOR
SCRs
TECCOR
4.0A GLASS PASSIVATED BRIDGE RECTIFIER
WTE
Won-Top Electronics
SK010RTP产品属性
  • 类型
    描述
  • IDRM@VDRM 25°C (mA):
    0.02
  • Max Gate Trigger Current (IGTMAX) (mA):
  • On-State Current (Itrms) (A):
    10
  • Non-Repetitive Surge Current (ITSM 60Hz) (A):
  • Gate Trigger Voltage MAX:
    1.5
  • tgt (μs):
    2
  • Repetitive Peak Off-State Voltage (VDRM) (V):
  • VTM (V):
    1.6
  • Turn-off Time (µs):
    35
更新时间:2026-5-14 18:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SK/森浦科
2450+
SOP/RJ45
只做原装正品现货或订货假一赔十!
LITTEL
23+
NA
专做原装正品,假一罚百!
CSAK
18+
CSAK
保证进口原装可开17%增值税发票