位置:首页 > IC中文资料 > SHM100UF
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SHM100UF
50-250 mA 1500-14000 VOLTS 60-100 nsec HIGH VOLTAGE RECTIFIER
SSDI
SHM100UF
0.1 A, 10 kV Ultrafast Recovery High Voltage Rectifier
SSDI
SHM100UF
HIGH VOLTAGE RECTIFIER
文件:84.42 Kbytes Page:2 Pages
HIGH SPEED SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH SPEED SWITCHING USE INSULATED TYPE • IDC DC current ................................ 100A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .. 600/800/1000/1200V • trr Reverse recovery time ............. 0.8µs • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICA
MITSUBISHI
三菱电机
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 100A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ................400/800V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC motor con
MEDIUM POWER GENERAL USE NON-INSULATED TYPE
SHM100UF产品属性
  • 类型
    描述
  • Io [A]:
    0.10
  • trr [nsec]:
    60
  • Ifsm [A]:
    5
  • Vf typ [V]:
    N/A
  • Vf max [V]:
    20.00
  • Ir typ [µA]:
    N/A
  • Ir max [µA]:
    1.00
  • BVr min [V]:
  • Package:
    Axial Leaded (Frit Glass)
更新时间:2026-5-13 22:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ELANTEC
23+
CDIP14
全新原装假一赔十
DATEL
25+
CDIP
原装优势!自家现货供应!欢迎来电!
DATEL
24+
16-pinCLCC
SOP16大
原厂封装
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
23+
SOP