位置:首页 > IC中文资料第2175页 > SD823C25S30C
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SD823C25S30C
Fast Recovery Diodes (Hockey PUK Version), 810/910 A
FEATURES • High power FAST recovery diode series • 2.0 to 3.0 µs recovery time • High voltage ratings up to 2500 V • High current capability • Optimized turn-on and turn-off characteristics • Low forward recovery • Fast and soft reverse recovery • Press PUK encapsulation • Hockey PUK vers
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
SD823C25S30C产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SD823C25S30C
  • 功能描述
    DIODE FAST REC 2500V 910A E-PUK
  • RoHS
  • 类别
    半导体模块 >> 二极管,整流器
  • 系列
  • 标准包装
    10
  • 系列
    - 电压 - 在 If
  • 时为正向(Vf)(最大)
    1.45V @ 30A 电流 - 在 Vr
  • 时反向漏电
    15µA @ 400V 电流 -
  • 平均整流(Io)(每个二极管)
    30A 电压
  • -(Vr)(最大)
    400V
  • 反向恢复时间(trr)
    65ns
  • 二极管类型
    标准
  • 速度
    快速恢复 = 200mA(Io)