SCC15GD2价格
|---|---|---|---|---|
SCC15GD2 | 压力传感器 | HONEYWELL 霍尼韦尔 | ||
Pressure sensors GENERAL DESCRIPTION The SX series of pressure sensors provides the most cost effective method of measuring pressures up to 150 psi. These sensors were specifically designed to be used with non-corrosive and non-ionic media, such as air and dry gases. Convenient pressure ranges are available to me | SENSORTECHNICS |
SCC15GD2产品属性
- 类型
描述
- 工作压力量程:
15 psi (10.56 m H2O)
- 压力类型:
表压
- 输出信号:
模拟电压
- 特征:
带温度补偿
- 工作温度:
-40 to 185 F (-40 to 85 C)