位置:首页 > IC中文资料 > SB8150CT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SB8150CT
8.0A HIGH VOLTAGE DUAL SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
WTE
Won-Top Electronics
SB8150CT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SUNMATE
森美特
SB8150CT
Schottky Barrier Chip Guard Ring for Transient Protection Low Forward Voltage Drop Low Power Loss, High Efficiency High Surge Current Capability Epoxy Meets UL 94V-0 Classification Ideally Suited for Use in High Frequency SMPS, Inverters and As Free Wheeling Diodes
WTE
Won-Top Electronics
SB8150CT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
文件:428.2 Kbytes Page:2 Pages
PANJIT
強茂
SB8150CT
Schottky Rectifiers
Silicon planar type
Silicon planar type For stabilization of power supply ■Features •Extremely low noise voltage caused from the diode (2.4V to 39V, 1/3 to 1/10 of our conventional MAZ3000 series) •Extremely good rising performance (in the low-current range) •Easy-to-select the optimum diode because
PANASONIC
松下
Vertical Driver LSI for Video Camera CCD Area Image Sensor
PANASONIC
松下
Silicon planar type
SB8150CT产品属性
  • 类型
    描述
  • Product Type:
    Schottky
  • Package Group:
    Powerpack
  • Package:
    TO-220
  • Configuration:
    Common Cathode
  • IF(AV)(A):
    8
  • VRRM(V):
    150
  • VF @ IF(V):
    0.90 @ 4.0A
  • IR @ VR(mA):
    0.2 @ 150V