位置:首页 > IC中文资料 > SAA5250T
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SAA5250T
Interface for data acquisition and control for multi-standard teletext systems
PHILIPS
飞利浦
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIODES
VOLTAGE 2.4 to 51 Volts POWER 200 mWatts FEATURES • Planar Die construction • 200mW Power Dissipation • Zener Voltages from 2.4V~51V • Ideally Suited for Automated Assembly Processes • In compliance with EU RoHS 2002/95/EC directives
PANJIT
強茂
FEATURES • Planar Die construction • 500mW Power Dissipation • Ideally Suited for Automated Assembly Processes • In compliance with EU RoHS 2002/95/EC directives
PANJIT
強茂
Voltage regulator diodes
DESCRIPTION Low-power voltage regulator diodes in small SOT23 plastic SMD packages. The series consists of 32 types with nominal working voltages from 3.3 to 75 V. FEATURES • Total power dissipation: max. 250 mW • Tolerance series: ±5 • Working voltage range: nom. 3.3 to 75 V • Non-repetiti
PHILIPS
飞利浦
Voltage regulator diodes
Low-power voltage regulator diodes in small hermetically sealed glass SOD80C SMD packages. The series consists of 43 types with nominal working voltages from 3.0 to 75 V. FEATURES • Total power dissipation : max. 500 mW • Tolerance series:±5 • Working voltage range : nom. 3.0 to 75 V