位置:首页 > IC中文资料第111页 > S6006VS3
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
S6006VS3
Sensitive SCRs (0.8 A to 10 A)
General Description The Teccor line of sensitive SCR semiconductors are half-wave unidirectional, gate-controlled rectifiers (SCR-thyristor) which complement Teccors line of power SCRs. This group of packages offers ratings of 0.8 A to 10 A, and 200 V to 600 V with gate sensitivities of 12 µA to
LITTELFUSE
力特
S6006VS3
Sensitive SCRs
LITTELFUSE
力特
S6006VS3
封装/外壳:TO-251-3 短引线,IPak,TO-251AA 包装:散装 描述:SCR 600V 6A TO251 分立半导体产品 晶闸管 - SCR
S6006VS3
未分类制造商
S6006VS3
可控硅整流器
SCR 6A 600V Sensing
S6006VS3产品属性
  • 型号
    S6006VS3
  • 功能描述
    SCR 6A 600V Sensing
  • IBO
    480 A 额定重复关闭状态电压
  • VDRM
    600 V
  • 正向电压下降
    1.6 V
  • 栅触发电压(Vgt)
    1.3 V
  • 最大栅极峰值反向电压
    5 V
  • 栅触发电流(Igt)
    35 mA 保持电流(Ih
  • 最大值)
    75 mA