位置:首页 > IC中文资料 > S6006LS2TP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
S6006LS2TP
isc Thyristors
ISC
无锡固电
S6006LS2TP
封装/外壳:TO-220-3 全封装,隔离接片 包装:管件 描述:SCR 600V 6A ITO220AB 分立半导体产品 晶闸管 - SCR
LITTELFUSE
力特
S6006LS2TP
可控硅整流器
LITTELFUSE
力特
Sensitive SCRs (0.8 A to 10 A)
General Description The Teccor line of sensitive SCR semiconductors are half-wave unidirectional, gate-controlled rectifiers (SCR-thyristor) which complement Teccors line of power SCRs. This group of packages offers ratings of 0.8 A to 10 A, and 200 V to 600 V with gate sensitivities of 12 µA to
Sensitive SCRs