位置:首页 > IC中文资料第1484页 > S2008DS2TP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
S2008DS2TP
力特
S2008DS2TP
封装/外壳:TO-252-3,DPak(2 引线 + 接片),SC-63 包装:管件 描述:SCR 200V 8A TO252 分立半导体产品 晶闸管 - SCR
LITTELFUSE
力特
Sensitive SCRs (0.8 A to 10 A)
General Description The Teccor line of sensitive SCR semiconductors are half-wave unidirectional, gate-controlled rectifiers (SCR-thyristor) which complement Teccors line of power SCRs. This group of packages offers ratings of 0.8 A to 10 A, and 200 V to 600 V with gate sensitivities of 12 µA to
Sensitive SCRs
RoHS Compliant
文件:205.46 Kbytes Page:12 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
S2008DS2TP产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    S2008DS2TP
  • 功能描述
    SCR 8A 200V Sensing
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics 最大转折电流
  • IBO
    480 A 额定重复关闭状态电压
  • VDRM
    600 V
  • 关闭状态漏泄电流(在VDRM_IDRM下)
    5 uA
  • 开启状态
    RMS
  • 正向电压下降
    1.6 V
  • 栅触发电压(Vgt)
    1.3 V
  • 最大栅极峰值反向电压
    5 V
  • 栅触发电流(Igt)
    35 mA 保持电流(Ih
  • 最大值)
    75 mA