位置:首页 > IC中文资料 > S16D200C
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
S16D200C
16A HIGH VOLTAGE DUAL SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
Schottky Barrier Chip Guard Ring for Transient Protection Low Forward Voltage Drop Low Power Loss, High Efficiency High Surge Current Capability Epoxy Meets UL 94V-0 Classification Ideally Suited for Use in High Frequency SMPS, Inverters and As Free Wheeling Diodes
WTE
Won-Top Electronics
S16D200C
Schottky Rectifiers
WTE
Won-Top Electronics
S16D200C产品属性
  • 类型
    描述
  • Product Type:
    Schottky
  • Package Group:
    Powerpack
  • Package:
    TO-3P
  • Configuration:
    Common Cathode
  • IF(AV)(A):
    16
  • VRRM(V):
    200
  • VF @ IF(V):
    0.92 @ 8.0A
  • IR @ VR(mA):
    0.2 @ 200V