位置:ZSPM4012AA1W15 > ZSPM4012AA1W15详情
ZSPM4012AA1W15中文资料
厂家型号
ZSPM4012AA1W15
文件大小
694.11Kbytes
页面数量
21
功能描述
High Efficiency 2A Synchronous Buck Converter
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
RENESAS
ZSPM4012AA1W15数据手册规格书PDF详情
Features
•Output voltage options depending on ordercode:
Fixed output voltages: 1.5V, 1.8V, 2.5V,3.3V, or 5V with +/- 2 output tolerance
Adjustable output voltage range: 0.9V to 5Vwith +/- 1.5 reference
•Wide input voltage range:6V to 24V
•1MHz +/- 10 fixed switching frequency
•2A continuous output current