位置:NP80N04EHE > NP80N04EHE详情
NP80N04EHE中文资料
厂家型号
NP80N04EHE
文件大小
299.24Kbytes
页面数量
12
功能描述
MOS FIELD EFFECT TRANSISTOR
TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 40V V(BR)DSS | 80A I(D) | TO-263AB
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
RENESAS
NP80N04EHE数据手册规格书PDF详情
SWITCHING
CHANNEL POWER MOS FET
FEATURES
• Channel temperature 175 degree rated
• Super low on-state resistance
RDS(on) = 8.0 mΩ MAX. (VGS = 10 V, ID = 40 A)
• Low input capacitance
Ciss = 2200 pF TYP.
• Built-in gate protection diode
NP80N04EHE产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NP80N04EHE
  • 功能描述