位置:首页 > IC中文资料 > RT8282BHGSP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
RT8282BHGSP
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽)裸露焊盘 功能:降压 包装:管件 描述:IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8SOP 集成电路(IC) 稳压器 - DC-DC 开关稳压器
ETC
知名厂家
RT8282BHGSP
ETC
知名厂家
ARINC 429 SERIAL TRANSMITTER AND DUAL RECEIVER
HOLTIC
霍尔特
HOLTIC
霍尔特
Octal Latch
Octal Latch The SAB 8282A and SAB 8283A are 8-bit bipolar latches with 3-state output buffers. They can be used to implement latches, buffers, or multiplexers. The SAB 8283A inverts the input data at its outputs while the SAB 8282A does not. Thus, all of the principal peripheral and input/output