位置:首页 > IC中文资料 > RD100HHF1
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
RD100HHF1
MOS FET type transistor specifically designed for HF High power amplifiers applications.
DESCRIPTION RD100HHF1 is a MOS FET type transistor specifically designed for HF High power amplifiers applications. FEATURES High power and High Gain: Pout>100W, Gp>11.5dB @Vdd=12.5V,f=30MHz High Efficiency: 60typ.on HF Band APPLICATION For output stage of high power amplifie
MITSUBISHI
三菱电机
RD100HHF1
Silicon MOSFET Power Transistor 30MHz,100W
文件:267.18 Kbytes Page:8 Pages
MITSUBISHI
三菱电机
RD100HHF1
RoHS Compliance, Silicon MOSFET Power Transistor 30MHz,100W
文件:590.97 Kbytes Page:9 Pages
RD100HHF1
High Frequency Devices-Silicon RF Devices RF High Power MOS FETs (Discrete) RD100HHF1
RD100HHF1产品属性
  • 类型
    描述
  • Drain Voltage Typ:
    12.5V
  • Freqency:
    30MHz
  • Output Power (Min):
    100W
  • Package:
    Ceramic(Large)
  • Input Power (Typ):
    7000W
  • Drain Efficiency (Min):
    55%
  • RoHS Directive:
    2011/65/EU RoHS2 Compliant
更新时间:2026-5-13 17:42:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
24+
SOP
20000
原装正品支持实单
MIT
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险
21+
标准封装
50
进口原装,订货渠道!
MITSUBISH
25+
NA
全新原装现货,价格优势
MIT
25+
SMD
全新原装自家现货!价格优势!
MITSUBISH
14+
射频三极管
大量原装进口现货,一手货源,一站式服务,可开17%增
23+
NA
270
Ceramic
明嘉莱只做原装正品现货
三菱
12+
ROHS
502
原装现货特价实需要详询!可在线咨询!专业元器件!高功率和高增益的MOS FET型晶体管。噘>100W,GP>11.5分贝@ VDD =12.5V,F =30MHz的高效率:60%typ.on HF乐队中的应用对于高功率放大器在HF波段移动无线电设备的输出级