位置:首页 > IC中文资料 > Q2004F41
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
Q2004F41
Triacs (0.8 A to 35 A)
General Description These gated triacs from Teccor Electronics are part of a broad line of bidirectional semiconductors. The devices range in current ratings from 0.8 A to 35 A and in voltages from 200 V to 1000 V. Features • RoHS Compliant • Electrically-isolated packages • Glass-passivated
LITTELFUSE
力特
Q2004F41
封装/外壳:TO-202 长接片 包装:散装 描述:TRIAC 200V 4A TO202 分立半导体产品 晶闸管 - TRIAC
LITTELFUSE
力特
Q2004F41
三端双向可控硅
RoHS Compliant
文件:511.43 Kbytes Page:5 Pages
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
Q2004F41产品属性
  • 类型
    描述
  • Repetitive Peak Off-State Voltage (VDRM) (V):
  • IDRM@VDRM 25°C (mA):
    0.05
  • Max Gate Trigger Current Q1 (mA):
    25
  • Max Gate Trigger Current Q2 (mA):
    25
  • Max Gate Trigger Current Q3 (mA):
  • VTM (V):
    1.6
  • Non-Repetitive Surge Current (ITSM 60Hz) (A):
  • di/dt @ 110°C (A/μs):