位置:首页 > IC中文资料第860页 > Q2004D4TP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
Q2004D4TP
封装/外壳:TO-252-3,DPak(2 引线 + 接片),SC-63 包装:散装 描述:TRIAC 200V 4A TO252 分立半导体产品 晶闸管 - TRIAC
LITTELFUSE
力特
Triacs (0.8 A to 35 A)
General Description These gated triacs from Teccor Electronics are part of a broad line of bidirectional semiconductors. The devices range in current ratings from 0.8 A to 35 A and in voltages from 200 V to 1000 V. Features • RoHS Compliant • Electrically-isolated packages • Glass-passivated
LITTELFUSE
力特
RoHS Compliant
文件:511.43 Kbytes Page:5 Pages
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
Q2004D4TP产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    Q2004D4TP
  • 功能描述
    双向可控硅 200V 4A 25-25-25mA
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 开启状态
    RMS
  • 电流(It_RMS)
    16 A
  • 不重复通态电流
    120 A 额定重复关闭状态电压
  • VDRM
    600 V
  • 关闭状态漏泄电流(在VDRM_IDRM下)
    5 uA
  • 开启状态电压
    保持电流(Ih
  • 最大值)
    45 mA
  • 栅触发电压(Vgt)
    1.3 V
  • 栅触发电流(Igt)
    1.75 mA