位置:ND421825 > ND421825详情
ND421825中文资料
ND421825数据手册规格书PDF详情
Description:
Features:
■ Electrically Isolated Heatsinking
■ Aluminum Nitride Insulator
■ Compression Bonded Elements
■ Metal Baseplate
■ Low Thermal Impedance for Improved Current Capability
■ Quick Connect Gate Terminal with Provision for Keyed Mating Plug
■ UL Recognized
Benefits:
■ No Additional Insulation Components Required
■ Easy Installation
■ No Clamping Components Required
■ Reduce Engineering Time
Applications:
■ Bridge Circuits
■ AC & DC Motor Drives
■ Battery Supplies
■ Power Supplies
■ Large IGBT Circuit Front Ends
ND421825产品属性
- 类型
描述
- 型号
ND421825
- 功能描述
SCR MOD ISO DUAL 1800V 250A
- RoHS
是
- 类别
半导体模块 >> SCR
- 系列
- 其它有关文件
SCR Module Selection Guide
- 标准包装
10
- 系列
- 结构
串联 - SCR/二极管 SCR
- 数目,二极管
1 SCR,1 个二极管 电压 -
- 断路
1600V 电流 -
- 栅极触发电流(Igt)(最大)
150mA 电流 -
- 导通状态(It(AV))(最大)
95A 电流 -
- 导通状态(It(RMS))(最大)
210A 电流 -
- 非重复电涌,50、60Hz(Itsm)
1785A,1870A 电流 -
- 维持(Ih)
250mA
- 安装类型
底座安装
- 封装/外壳
ADD-A-PAK(3 + 2)
- 包装
散装
- 其它名称
*IRKL92/16AIRKL92/16IRKL92/16-ND
| 供应商 | 型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
POWEREX |
25+ |
SMD |
26 |
就找我吧!--邀您体验愉快问购元件! |
原厂 |
模块 |
600 |
专营模块,继电器,公司原装现货 |
POWER |
23+ |
标准封装 |
5000 |
原厂授权一级代理 IGBT模块 可控硅 晶闸管 熔断器质保 |
PRX |
23+ |
250A1800 |
240 |
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势! |