位置:NC4D-P-DC24V > NC4D-P-DC24V详情
NC4D-P-DC24V中文资料
厂家型号
NC4D-P-DC24V
文件大小
556.81Kbytes
页面数量
15
功能描述
FLAT/VERTICAL TYPE HIGH POWER BIFURCATED CONTACT NC RELAYS
通用继电器 4 Form C 5A 250VAC 24VDC
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
PANASONIC
NC4D-P-DC24V数据手册规格书PDF详情
FEATURES
1. Compact, slim design
Use of high-performance flat
electromagnetic design achieves
10.9 mm .429 inch profile, flat type thin
package. Slim type, with width of
11.2 mm .441 inch, enables high-density
mounting on PC boards.
2. High reliability
Provides stable contact pressure needed
for card lift-off contact driver method. The
use of Ac clad twin contacts provides
stable contact resistance and ensures
high contact reliability.
3. Compatible with all major safety
standards
UL and CSA certified, and complies with
Japanese Electrical Appliance and
Material Control Law.
NC4D-P-DC24V产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NC4D-P-DC24V
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 触点形式
    1 Form A(SPST-NO)
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V