位置:EEVFK1C332M > EEVFK1C332M详情
EEVFK1C332M中文资料
厂家型号
EEVFK1C332M
文件大小
115.75Kbytes
页面数量
4
功能描述
Aluminum Electrolytic Capacitors/ FK
Capacitor;Aluminum Electrolytic;Ecap 3300uF 16V J16 Case FK SMT
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
PANASONIC
EEVFK1C332M数据手册规格书PDF详情
Surface Mount Type
Series: FK Type: V
■ Features
● Endurance: 2000 h to 5000 h at 105 °C
● Low impedance (40 to 60 less than FC series)
Miniaturized (30 to 50 less than FC series)
● Vibration-proof product is available upon request. (ø8 mm and larger)
● AEC-Q200 qualified✽
● RoHS directive compliant
EEVFK1C332M产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    EEVFK1C332M
  • 制造商
    Panasonic Industrial Devices
  • 功能描述
  • 制造商
    Panasonic Industrial Company
  • 功能描述
    Ecap 3300uF 16V J16 Case FK SMD