位置:EEEFK2A330P > EEEFK2A330P详情
EEEFK2A330P中文资料
厂家型号
EEEFK2A330P
文件大小
114.07Kbytes
页面数量
4
功能描述
Aluminum Electrolytic Capacitors/ FK
Capacitor;Aluminum Electrolytic;Ecap 33uF 100V G Case Fk SMT
PANASONIC
EEEFK2A330P数据手册规格书PDF详情
Surface Mount Type
Series: FK Type: V
■ Features
● Endurance: 2000 h to 5000 h at 105 °C
● Low impedance (40 to 60 less than FC series)
Miniaturized (30 to 50 less than FC series)
● Vibration-proof product is available upon request. (ø8 mm and larger)
● AEC-Q200 qualified✽
● RoHS directive compliant
EEEFK2A330P产品属性
  • 型号
    EEEFK2A330P
  • 功能描述
  • 功能描述
    CAP 33UF 100VDC 20% 10 X 10.2MM
    CAPACITOR SMD 100V 33UF
    CAP, AL ELEC, 33UF, 100V, SMD, FULL REEL
    Panasonic Industrial Company
    Ecap 33uF 100V G Case FK SMD