位置:EEEFK1E151P > EEEFK1E151P详情
EEEFK1E151P中文资料
厂家型号
EEEFK1E151P
文件大小
115.75Kbytes
页面数量
4
功能描述
Aluminum Electrolytic Capacitors/ FK
Cap Aluminum 150uF 25V 20%(8 X 10.2mm) SMD 600mA 2000 hr 105
PANASONIC
EEEFK1E151P数据手册规格书PDF详情
Surface Mount Type
Series: FK Type: V
■ Features
● Endurance: 2000 h to 5000 h at 105 °C
● Low impedance (40 to 60 less than FC series)
Miniaturized (30 to 50 less than FC series)
● Vibration-proof product is available upon request. (ø8 mm and larger)
● AEC-Q200 qualified✽
● RoHS directive compliant
EEEFK1E151P产品属性
  • 型号
    EEEFK1E151P
  • 功能描述
  • 功能描述
    CHIP E CAP 8X10.2 150UF 25V
    CAPACITOR SMD 25V 150UF
    CAP, AL ELEC, 150UF, 25V, SMD, FULL REEL
    Panasonic Industrial Company
    Ecap 150uF 25V F Case FK SMD
    Panasonic