位置:EEEFK0J152P > EEEFK0J152P详情
EEEFK0J152P中文资料
厂家型号
EEEFK0J152P
文件大小
105.07Kbytes
页面数量
4
功能描述
Aluminum Electrolytic Capacitors/ FK
CAP ELECT 1500UF 6.3V FK SMD
PANASONIC
EEEFK0J152P数据手册规格书PDF详情
Surface Mount Type
Series: FK Type: V
■ Features
● Endurance: 2000 h to 5000 h at 105 °C
● Low impedance (40 to 60 less than FC series)
Miniaturized (30 to 50 less than FC series)
● Vibration-proof product is available upon request. (ø8 mm and larger)
● AEC-Q200 qualified✽
● RoHS directive compliant
EEEFK0J152P产品属性
  • 型号
    EEEFK0J152P
  • 制造商
    Panasonic Industrial Devices
  • 功能描述
    CAP ELECT 1500UF 6.3V FK SMD
  • 制造商
    Panasonic Industrial Devices
  • 功能描述
    CAPACITOR SMD 6.3V 1500UF
    CAP, ALUM ELEC, 1500UF, 6.3 V, SMD
    Panasonic Industrial Company
    Ecap 1500uF 6.3V G Case FK SMD