位置:ALE73B18 > ALE73B18详情
ALE73B18中文资料
厂家型号
ALE73B18
文件大小
94.09Kbytes
页面数量
5
功能描述
1a 16A power relay for micro wave oven Microwave ovens Refrigerators
通用继电器 1 Form A, 18VDC Dust, 1.62Kohms
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
PANASONIC
ALE73B18数据手册规格书PDF详情
FEATURES
1. Ideal for magnetron and heater loads
2. Excellent heat resistance
• This satisfies UL coil insulation class B/class F available
3. High insulation resistance
• Creepage distance and clearances be tween contact and coil: Min. 8 mm .315 inch
• Surge withstand voltage: Min. 10,000V
4. Low operating power
• Nominal operating power: 400mW/ 200mW (High sensitive type)
5. A wide variety of types
• Product line consists of 4 types with dif ferent shapes and pins
6. Conforms to the various safety standards:
• UL/CSA, TÜV, VDE approved and SEMKO available
TYPICAL APPLICATIONS
• Microwave ovens
• Refrigerators
• OA equipment
ALE73B18产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ALE73B18
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 触点形式
    1 Form A(SPST-NO)
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V