位置:首页 > IC中文资料第6863页 > PMF400UN
PMF400UN价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PMF400UN
N-channel mTrenchMOS™ ultra low level FET
NEXPERIA
安世
PMF400UN
N-channel TrenchMOS ultra low level FET
NEXPERIA
安世
PMF400UN
文件:91.26 Kbytes Page:12 Pages
PHILIPS
飞利浦
PMF400UN
N-Channel 20 V (D-S) MOSFET
文件:1.93426 Mbytes Page:9 Pages
VBSEMI
微碧半导体
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
• IT (AV) Average on-state current .......... 400A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type APPLICATION DC motor control, NC equipment, AC motor control, Contactle
MITSUBISHI
三菱电机
MITSUBISHI
三菱电机
PMF400UN产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PMF400UN
  • 功能描述
    MOSFET N-CH TRENCH 30V
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-14 22:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
Nexperi
24+
SOT323
80000
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增