位置:首页 > IC中文资料 > PMD10K40
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PMD10K40
Power Transistors
Power Transistors TO-3 Case (Continued)
CENTRAL
PMD10K40
Through-Hole Transistor-Bipolar Power (>1A) NPN Darlington
CENTRAL
Embedded Programmable Logic Device Family
ALTERA
阿尔特
1. Enhanced Configuration Devices (EPC4, EPC8, and EPC16) Data Sheet
ALTERA
阿尔特
Leaded Varistors
EPCOS
爱普科斯
文件:1.95894 Mbytes Page:128 Pages
PMD10K40产品属性
  • 类型
    描述
  • Case:
    TO-3
  • Configuration/ Description:
    NPN Darlington
  • Polarity:
    NPN
  • IC MAX:
    12A
  • PD MAX:
    150W
  • VCEO MAX:
    40V
  • hFE MIN:
    1000
  • hFE MAX:
    20000
  • @VCE:
    3V
  • VCE(SAT) MAX:
    2V
  • @IC:
    6A
  • @IB:
    24mA
  • Cob MAX:
    300pF
  • fT MIN:
    4MHz