位置:首页 > IC中文资料第1390页 > PM100DSA120
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PM100DSA120
USING INTELLIGENT POWER MODULES
Description: Mitsubishi Intelligent Power Modules are isolated base modules designed for power switching applications operating at frequencies to 20kHz. Built-in control circuits provide optimum gate drive and protection for the IGBT and free-wheel diode power devices. Features: □ Complete Outp
MITSUBISHI
三菱电机
PM100DSA120
Intellimod??Module Single Phase IGBT Inverter Output (100 Amperes/1200 Volts)
Description: Powerex Intellimod™ Intelligent Power Modules are isolated base modules designed for power switching applications operating at frequencies to 20kHz. Built-in control circuits provide optimum gate drive and protection for the IGBT and free-wheel diode power devices. Features:
POWEREX
PM100DSA120
FLAT-BASE TYPE INSULATED PACKAGE
Description:\nMitsubishi Intelligent Power Modules are isolated base modules designed for power switching applications operating at frequencies to 20kHz. Built-in control circuits provide optimum gate drive and protection for the IGBT and free-wheel diode power devices.Features:\nComplete Output Pow
MINEBEAMITSUMI
美蓓亚三美
PM100DSA120
Description:\nPowerex Intellimod™ Intelligent Power Modules are isolated base modules designed for power switching applications operating at frequencies to 20kHz. Built-in control circuits provide optimum gate drive and protection for the IGBT and free-wheel diode power devices.Features:\nComplete O
POWEREX
PM100DSA120
封装/外壳:电源模块 包装:管件 描述:MOD IPM DUAL 1200V 100A 分立半导体产品 功率驱动器模块
ETC
知名厂家
PM100DSA120
MITSUBISHI
三菱电机
PM100DSA120
文件:62.55 Kbytes Page:6 Pages
PM100DSA120
文件:65.79 Kbytes Page:6 Pages
PM100DSA120产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PM100DSA120
  • 功能描述
    MOD IPM DUAL 1200V 100A
  • RoHS
  • 类别
    半导体模块 >> 功率驱动器
  • 系列
    Intellimod™
  • 标准包装
    15
  • 系列
    SPM®
  • 类型
    FET
  • 配置
    三相反相器
  • 电流
    1.8A
  • 电压
    500V 电压 -
  • 隔离
    1500Vrms
  • 封装/外壳
    23-DIP 模块
更新时间:2026-5-13 22:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TI
23+
NA
12000
全新原装假一赔十
24+
module
全新原装正品现货 假一赔佰
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
MITSUBIS三凌
26+
模块
一级总代理商原厂原装大批量现货 一站式服务
26+
模块
代理全系列销售,全新原装正品,价格优势,长期供应,量大可订
全新原装正品 数量多可订货 一级代理优势
P-DUKE
21+
NA
只做原装正品,不止网上数量,欢迎电话微信查询!
23+
362
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!