位置:首页 > IC中文资料第4024页 > PH150MLI
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PH150MLI
Industrial Control and General purpose enclosed Transformers
Features & Benefits • 600V class, machine tool rated industrial control transformers • 11 standard multi primary and secondary voltage groups available1 • 50/60 Hertz (60Hz on PH***AJ & PH***AR) • VA range from 50 to 15001 • Superior insulation system • 50-150VA, temperature rise 55°C, insul
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................. 750 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 150A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .............. 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC
PH150MLI产品属性
  • 型号
    PH150MLI
  • 制造商
    Hammond Power Solutions
  • 功能描述
    Transformer, control,
  • pri
    460/230/208V, 1ph,
  • sec
    150VA, 24/115V, 1.30/6.25A
  • 制造商
    Hammond Power Solutions
  • 功能描述
    CONTROL TRANSFORMER
    CONTROL TRANSFORMER; Primary
  • Voltages
    208V, 230V, 460V; Secondary
  • Voltages
    24V, 115V; Current
  • Rating
    1.3A; Power
  • Rating
    150VA; Plug
  • Type
    -; External
  • Depth
    138.18mm; External
  • Height
    96.77mm; External
  • Width
    101.6mm; Input
  • Voltage
    480V ;RoHS
  • Compliant
    Yes
更新时间:2026-5-14 20:00:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TDK-Lambda
25+
N/A
23510
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
LAMBDA
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
TDK/东电化
MODULE
只做原厂原装正品现货或订货假一赔十!
LAMBDA
26+
模块
代理全系列销售,全新原装正品,价格优势,长期供应,量大可订
23+
原厂原装正品现货!!
23+
模块
350
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!
MINI
24+
SMD
原厂
600
专营模块,继电器,公司原装现货
25+
110V/15V/150