位置:首页 > IC中文资料第4024页 > PH150MEMX
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PH150MEMX
Industrial Control and General purpose enclosed Transformers
Features & Benefits • 600V class, machine tool rated industrial control transformers • 11 standard multi primary and secondary voltage groups available1 • 50/60 Hertz (60Hz on PH***AJ & PH***AR) • VA range from 50 to 15001 • Superior insulation system • 50-150VA, temperature rise 55°C, insul
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................. 750 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 150A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .............. 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC
PH150MEMX产品属性
  • 型号
    PH150MEMX
  • 制造商
    Hammond Power Solutions
  • 功能描述
    Transformer, control,
  • pri
    415/400/380V, 1ph,
  • sec
    150VA, 110/220V, 1.36/.68A
  • 制造商
    Hammond Power Solutions
  • 功能描述
    MACHINE TOOL CONTROL TRANSFORMERS; Primary
  • Voltages
    380V, 400V, 415V; Secondary
  • Voltages
    2 x 110V; Current
  • Rating
    1.36A; Power
  • Rating
    150VA; Plug
  • Type
    -; External
  • Depth
    125.48mm; External
  • Height
    96.77mm; External
  • Width
    101.6mm ;RoHS