位置:首页 > IC中文资料 > PD40FG160
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PD40FG160
THYRISTOR MODULE
Power Thyristor/Diode Module PK40FG series are designed for various rectifier circuits and power controls. For your circuit application, following internal connections and wide voltage ratings up to 1600V are available. and electrically isolated mounting base make your mechanical design easy. ● I
SANREX
三社
PD40FG160
封装/外壳:模块 包装:托盘 描述:THYRISTOR MODULE 1600V 40A 分立半导体产品 晶闸管 - SCR - 模块
SANREX
三社
PD40FG160
可控硅
THYRISTOR MODULE
PD40FG160产品属性
  • 类型
    描述
  • 电压[V]:
    1600
  • 电流(/chip)[A]:
    40
  • 电流(/total)[A]:
    40
  • IT(AV)A:
  • IT(AV)℃:
    83
  • ITSM[A(60Hz)]:
    950
  • I2t[A2s]:
    3760
  • IGT[mA(25℃)]:
    50
  • VGT[V(25℃)]:
    3
  • VTM[V(25℃)]:
    1.6
  • IDRM/IRRM[mA]:
    10(125℃)