位置:首页 > IC中文资料第6711页 > PAL20C1A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PAL20C1A
Progammable Array Logic Series 24 (PAL Series 24)
文件:448.59 Kbytes Page:14 Pages
NSC
国半
NSC
国半
Silicon Epitaxial Planar Zener Diode for Stabilized Power Supply
Features • Low leakage, low zener impedance and maximum power dissipation of 500 mW are ideally suited for stabilized power supply, etc. • Wide spectrum from 1.6V through 38V of zener voltage provide flexible application.
HITACHIHitachi Semiconductor
日立日立公司
HIGH SPEED SWITCHING USE INSULATED TYPE
MEDIUM POWER, HIGH FREQUENCY USE INSULATED TYPE APPLICATION Free wheel use, Welder
MITSUBISHI
三菱电机
MEDIUM POWER, HIGH FREQUENCY USE INSULATED TYPE
MEDIUM POWER, HIGH FREQUENCY USE INSULATED TYPE • IDC DC current .................................. 20A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ......................300/600V • trr Reverse recovery time ............. 0.4µs • Insulated Type APPLICATION Free wheel use, Welder
MITSUBISHI
三菱电机
PAL20C1A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PAL20C1A
  • 制造商
  • 制造商全称
    National Semiconductor
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 13:29:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NS
24+
DIP24
37935
郑重承诺只做原装进口现货
NS
23+
DIP24
全新原装正品现货,支持订货
MMI
DIP
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!