P4SMA480CA | Silicon Avalanche Diodes - 400W Surface Mount Transient Voltage Supressors 400W Surface Mount Transient Voltage Supressors FEATURES • RoHScompliant • For surface mounted applications in order to optimize board space • Low profile package • Built-in strain relief • Glass passivated junction • Low Inductance • Excellent clamping capability • Repetition Rate (duty | LITTELFUSE 力特 | ||
P4SMA480CA | Transient Voltage Suppression Diodes 400W Surface Mount Transient Voltage Supressors FEATURES • RoHScompliant • For surface mounted applications in order to optimize board space • Low profile package • Built-in strain relief • Glass passivated junction • Low Inductance • Excellent clamping capability • Repetition Rate (duty | LITTELFUSE 力特 | ||
P4SMA480CA | Low profile package Features ● Peak power dissipation 400W @10 x 1000 us Pulse ● Low profile package. ● Excellent clamping capability. ● Glass passivated junction. ● Fast response time: typically less than 1ps from 0 Volts to BV min ● Typical IR less than 1uA when VBR min above 12V. ● IEC 61000-4-2 ESD 30KV(Ai | SEMITECH 海晨启半导体 | ||
P4SMA480CA | Transient Voltage Suppressors Features ■ For surface mounted applications in order to optimize board space ■ Low profile package ■ Glass passivated junction ■ Low inductance ■ Excellent clamping capability ■ 400W peak pulse power capability at 10/1000μs waveform, repetition rate (duty cycle): 0.01% ■ Fast response | YAGEO 国巨 | ||
P4SMA480CA | Surface Mount ??400W 文件:1.92005 Mbytes Page:7 Pages | LEIDITECH 雷卯电子 | ||
P4SMA480CA | 400W, 480V, 5%, Bidirectional, TVS | TSC 台湾半导体 | ||
P4SMA480CA | TVS Diodes | LIOWN 里阳半导体 | ||
P4SMA480CA | Transient Voltage Suppressor Diodes | DIOTEC 德欧泰克 | ||
P4SMA480CA | P4SMA Series 文件:1.11644 Mbytes Page:6 Pages | LITTELFUSE 力特 | ||
丝印代码:480C;Transient Voltage Suppressors (TVS) Data Sheet Features ■ For surface mounted applications in order to optimize board space ■ Low profile package ■ Glass passivated junction ■ Low inductance ■ Excellent clamping capability ■ 400W peak pulse power capability at 10/1000μs waveform, repetition rate (duty cycle): 0.01% ■ Fast response t | SY 顺烨电子 | |||
Transient Voltage Suppressors (TVS) Features ■ For surface mounted applications in order to optimize board space ■ Low profile package ■ Glass passivated junction ■ Low inductance ■ Excellent clamping capability ■ 400W peak pulse power capability at 10/1000μs waveform, repetition rate (duty cycle): 0.01% ■ Fast response | YAGEO 国巨 | |||
Transient Voltage Suppressors (TVS) Data Sheet Features ■ For surface mounted applications in order to optimize board space ■ Low profile package ■ Glass passivated junction ■ Low inductance ■ Excellent clamping capability ■ 400W peak pulse power capability at 10/1000μs waveform, repetition rate (duty cycle): 0.01% ■ Fast response t | SHUNYE 顺烨电子 | |||
Silicon Avalanche Diodes - 400W Surface Mount Transient Voltage Supressors 400W Surface Mount Transient Voltage Supressors FEATURES • RoHScompliant • For surface mounted applications in order to optimize board space • Low profile package • Built-in strain relief • Glass passivated junction • Low Inductance • Excellent clamping capability • Repetition Rate (duty | LITTELFUSE 力特 | |||
Surface Mount Transient Voltage Suppressors Peak Pulse Power 400W Breakdown Voltage 6.8 to 550V Surface Mount Transient Voltage Suppressors Peak Pulse Power 400W Breakdown Voltage 6.8 to 550V Features Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 Optimized for LAN protection applications Ideal for ESD protection of data lines in accordance | GOOD-ARK 固锝电子 | |||
P4SMA480CA产品属性
- 类型
描述
- Package:
DO-214AC/SMA
- VBRmin:
456.00 V
- VBRmax:
504.00 V
- IT:
1 mA
- PPPM:
400 W
- VWM:
408.0 V
- Tjmax:
150 °C
- ID @ VWM:
5.000 µA
- VC:
658.00 V
- IPPM:
0.61 A