位置:SMBJ6V5CA > SMBJ6V5CA详情
SMBJ6V5CA中文资料
厂家型号
SMBJ6V5CA
文件大小
249.1Kbytes
页面数量
7
功能描述
600 Watt Transient Voltage Suppressors
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 6.5V 600W SMB Bidirectional
生产厂商
ONSEMI
SMBJ6V5CA数据手册规格书PDF详情
Features
• Glass-Passivated Junction
• 600 W Peak Pulse Power Capability on 10/1000 μs Waveform.
• Excellent Clamping Capability
• Low-Incremental Surge Resistance
• Fast Response Time: Typically Less than 1.0 ps from 0 V to BV minimum for Unidirectional and 5.0 ns for Bidirectional
• Typical IR Less than 1.0 μA Above 10 V
• UL Certificate #E258596
SMBJ6V5CA产品属性
  • 型号
    SMBJ6V5CA
  • 功能描述
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A