位置:MMBZ5225BLT1G > MMBZ5225BLT1G详情
MMBZ5225BLT1G中文资料
厂家型号
MMBZ5225BLT1G
文件大小
72.54Kbytes
页面数量
6
功能描述
Zener Voltage Regulators
稳压二极管 3V 225mW
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ONSEMI
MMBZ5225BLT1G数据手册规格书PDF详情
Zener Voltage Regulators
225 mW SOT−23 Surface Mount
Features
• Pb−Free Packages are Available
• 225 mW Rating on FR−4 or FR−5 Board
• Zener Voltage Range − 2.4 V to 91 V
• Package Designed for Optimal Automated Board Assembly
• Small Package Size for High Density Applications
• ESD Rating of Class 3 (>16 KV) per Human Body Model
MMBZ5225BLT1G产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MMBZ5225BLT1G
  • 功能描述
    稳压二极管 3V 225mW
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 齐纳电压
    12 V
  • 电压容差
    5 %
  • 电压温度系数
    0.075 %/K
  • 功率耗散
    3 W
  • 最大反向漏泄电流
    3 uA
  • 最大齐纳阻抗
    7 Ohms