位置:MC33464N-45ATR > MC33464N-45ATR详情
MC33464N-45ATR中文资料
厂家型号
MC33464N-45ATR
文件大小
127.33Kbytes
页面数量
8
功能描述
MICROPOWER UNDERVOLTAGE SENSING CIRCUITS
1-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO5
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ONSEMI
MC33464N-45ATR数据手册规格书PDF详情
The MC33464 series are micropower undervoltage sensing circuits that are specifically designed for use with battery powered microprocessor based systems, where extended battery life is required. A choice of several threshold voltages from 0.9 V to 4.5 V are available. These devices feature a very low quiescent bias current of 0.8 µA typical.
MC33464 Features:
•Extremely Low Standby Current of 0.8 µA at Vin= 1.5 V
•Wide Input Voltage Range (0.7 V to 10 V)
•Monitors Power Supply Voltages from 1.1 V to 5.0 V