位置:1SMA13CAT3G > 1SMA13CAT3G详情
1SMA13CAT3G中文资料
厂家型号
1SMA13CAT3G
文件大小
145.71Kbytes
页面数量
5
功能描述
400 Watt Peak Power Zener Transient Voltage Suppressors
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 13V 400W Bidirectional
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ONSEMI
1SMA13CAT3G数据手册规格书PDF详情
Features
• Working Peak Reverse Voltage Range − 10 V to 78 V
• Standard Zener Breakdown Voltage Range − 11.7 V to 91.3 V
• Peak Power − 400 Watts @ 1 ms
• ESD Rating of Class 3 (> 16 kV) per Human Body Model
• Response Time is Typically < 1 ns
• Flat Handling Surface for Accurate Placement
• Package Design for Top Slide or Bottom Circuit Board Mounting
• Low Profile Package
• These are Pb−Free Devices*
1SMA13CAT3G产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    1SMA13CAT3G
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A