位置:首页 > IC中文资料第404页 > OP200GPZ
OP200GPZ价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
OP200GPZ
Dual Low Offset, Low Power Operational Amplifier
AD
亚德诺
OP200GPZ
AD
亚德诺
OP200GPZ
文件:329.36 Kbytes Page:16 Pages
OP200GPZ
Dual Low Offset, Low Power Operational Amplifiernull
OP200GPZ
文件:410.43 Kbytes Page:17 Pages
OP200GPZ
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 350V • hFE DC current gain............................. 100 • Non-Insulated Type APPLICATION Robotics, Welders, Forklifts, Golf cart
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • IF (AV) Average forward current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .......... 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage .......... 400/800/1200/1600V • MIX DOUBLE A
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No.
OP200GPZ产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    OP200GPZ
  • 功能描述
    IC OPAMP GP 500KHZ DUAL LP 8DIP
  • RoHS
  • 类别
    集成电路(IC) >> Linear - Amplifiers - Instrumentation
  • 系列
  • 标准包装
    2,500
  • 系列
  • 放大器类型
    通用
  • 电路数
    4
  • 输出类型
  • 转换速率
    0.6 V/µs
  • 增益带宽积
    1MHz
  • -3db带宽
    - 电流 -
  • 输入偏压
    45nA 电压 -
  • 输入偏移
    2000µV 电流 -
  • 电源
    1.4mA 电流 -
  • 输出/通道
    40mA 电压 -
  • 电源,单路/双路(±)
    3 V ~ 32 V,±1.5 V ~ 16 V
  • 工作温度
    0°C ~ 70°C