位置:首页 > IC中文资料第11851页 > OP150GRT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
OP150GRT
CMOS Single-Supply Rail-to-Rail Input/Output Operational Amplifier
GENERAL DESCRIPTION The OP150, OP250 and OP450 are single, dual and quad CMOS single-supply, 4 MHz bandwidth amplifiers featuring rail-to-rail inputs and outputs. All are guaranteed to operate from a 3 volt single supply as well as a +5 volt supply. The OP150 family of amplifiers have very low in
AD
亚德诺
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................. 750 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 150A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .............. 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC
OP150GRT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    OP150GRT
  • 制造商
    AD
  • 制造商全称
    Analog Devices
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 16:03:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
光迅
25+23+
绝对原装正品全新进口深圳现货
ADI原装专营
原封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价