位置:C0603C104J5RAC > C0603C104J5RAC详情
C0603C104J5RAC中文资料
厂家型号
C0603C104J5RAC
文件大小
478.77Kbytes
页面数量
24
功能描述
Heterojunction Bipolar Transistor Technology (InGaP HBT)
多层陶瓷电容器MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF 5% X7R
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
恩XP
C0603C104J5RAC数据手册规格书PDF详情
400--2400 MHz, 17.5 dB 33 dBm InGaP HBT GPA
The MMG3006NT1 is a general purpose amplifier that is internally input prematched and designed for a broad range of Class A, small--signal, high linearity, general purpose applications. It is suitable for applications with frequencies from 400 to 2400 MHz such as cellular, PCS, WLL, PHS, VHF, UHF, UMTS and general small--signal RF.
Features
● Frequency: 400--2400 MHz
● P1dB: 33 dBm @ 900 MHz
● Small--signal gain: 17.5 dB @ 900 MHz
● Third order output intercept point: 49 dBm @ 900 MHz
● Single 5 V supply
● Internally input prematched to 50 ohms
C0603C104J5RAC产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    C0603C104J5RAC
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    American Technical Ceramics(ATC)
  • 电容
    10 pF
  • 容差
    1 %
  • 电压额定值
    250 V