位置:MSC250V53 > MSC250V53详情
MSC250V53中文资料
厂家型号
MSC250V53
文件大小
22.83Kbytes
页面数量
3
功能描述
MOTOR START AC ELECTROLYTIC
CAPACITOR ALUM ELEC 53UF 250V QC TAB
数据手册
下载地址一下载地址二
生产厂商
NTE
MSC250V53产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MSC250V53
  • 制造商
    NTE Electronics
  • 功能描述
  • 制造商
    NTE Electronics
  • 功能描述
    CAPACITOR ALUM ELEC 53UF, 250V, QC TAB; Product
  • Range
    NTE ELECTRONICS - MSC Series;
  • Capacitance
    53F; Capacitance
  • Tolerance
    (Not Available); Voltage
  • Rating
    250V;
  • Diameter
    45.97mm;
  • Height
    85.85mm; Lead
  • Spacing
    12.7mm; No. of
  • Pins
    2 ;RoHS
  • Compliant
    Yes
  • Range
    NTE ELECTRONICS - MSC Series;
  • Capacitance
    53F; Capacitance
  • Tolerance
    (Not Applicable); Voltage
  • Rating
    250V;
  • Diameter
    45.97mm;
  • Height
    85.85mm; Lead
  • Spacing
    12.7mm; No. of
  • Pins
    2 ;RoHS
  • Compliant
    Yes
    Cap Motor Start 53uF/64uF 220VAC/250VAC
更新时间:2026-5-14 11:10:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SOP16
12000
一级代理原厂VIP渠道,专注军工、汽车、医疗、工业、
HM
17+
NA
100%原装正品现货