位置:PMEG045T050EPD > PMEG045T050EPD详情
PMEG045T050EPD中文资料
厂家型号
PMEG045T050EPD
丝印代码
045TM05E
封装外壳
SOT1289
文件大小
232.55Kbytes
页面数量
13
功能描述
45 V, 5 A low VF Trench MEGA Schottky barrier rectifier
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
NEXPERIA
PMEG045T050EPD数据手册规格书PDF详情
1. General description
Trench Maximum Efficiency General Application (MEGA) Schottky barrier rectifier encapsulated in
a CFP15 (SOT1289) power and flat lead Surface-Mounted Device (SMD) plastic package.
2. Features and benefits
• Average forward current: IF(AV) ≤ 5 A
• Reverse voltage: VR ≤ 45 V
• Low forward voltage
• Low leakage current due to Trench MEGA Schottky technology
• High power capability due to clip-bonding technology and heat sink
• Small and thin SMD power plastic package, typical height 0.78 mm
• AEC-Q101 qualified
3. Applications
• Low voltage rectification
• High efficiency DC-to-DC conversion
• Switch mode power supply
• Freewheeling application
• Reverse polarity protection
• Low power consumption application
更新时间:2021-9-14 10:50:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NEXPERIA
25+
CFP15
3675
就找我吧!--邀您体验愉快问购元件!
SOT1289
550
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
22+
SMD
23+
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术