位置:EA2-12SNJ > EA2-12SNJ详情
EA2-12SNJ中文资料
厂家型号
EA2-12SNJ
文件大小
113.83Kbytes
页面数量
8
功能描述
COMPACT AND LIGHTWEIGHT
低信号继电器 - PCB 12VDC SINGLE LATCH
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
NEC
EA2-12SNJ数据手册规格书PDF详情
COMPACT AND LIGHTWEIGHT
DESCRIPTION
The EA2 series has reduced package size and power consumption to other NEC Conventional relays.
Furthermore, it complies with 1500 V surge-voltage requirement of FCC part 68 by the unique structure and the efficient magnetic circuit
FEATURES
Low power consumption
2 form c contact arrangement
Low magnetic arrangement
Breakdown voltage : 1000 Vac (surge voltage 1500 V), FCC Part 68 compliant
Tube packaging
UL recognized (E73266), CAS certified (LR46266)
APPLICATIONS
EA2-12SNJ产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    EA2-12SNJ
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    NEC
  • 触点形式
    2 Form C(DPDT-BM)
  • 线圈电压
    5 V
  • 最大开关电流
    1 A
  • 线圈电流
    1 A
  • 线圈类型
    Non-Latching
  • 功耗
    140 mW
  • 端接类型
    SMT
更新时间:2026-5-13 16:14:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
23+
DIP
10857
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
23+
DIP10
全新原装正品现货,支持订货
24+
DIP10
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增