位置:SF4-DC24V > SF4-DC24V详情
SF4-DC24V中文资料
厂家型号
SF4-DC24V
文件大小
338.3Kbytes
页面数量
7
功能描述
POLARISED, MONOSTABLE SAFETY RELAY with (mechanical linked) forced contacts operation
RELAY 6 AMN 250VAC 24VDC
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
NAIS
SF4-DC24V数据手册规格书PDF详情
FEATURES
• Forced operation contacts (2 Form A
2 Form B, 3 Form A 1 Form B)
N.O. and N.C. side contacts are
connected through a card so that one
interacts with the other in movement. In
case of a contact welding, the other
keeps a min. 0.5mm .020inch contact
gap.
• Independent operation contacts (4 Form A 4 Form B)
Each pair of contacts is free from the
main armature and is independent from
each other. So if a N.O. pair of contacts
are welded, the other 3 N.O. contacts are
not effected (operate properly) That
enables to plan a circuit to detect welding
or go back to the beginning condition.
• Separated chamber structure(2 Form A 2 Form B, 3 Form A 1 Form B, 4 Form A 4 Form B)
N.O. and N.C. side contacts are put in
each own space surrounded with a card
and a body-separater. That prevents
short circuit between contacts, which is
caused by their springs welding or
damaged.
• UL/CSA, TÜV, SEV approved
(UL/CSA, SEV of SF3 pending)
TYPICAL APPLICATIONS
• Signal
• Escalator
• Elevator
• Medical Instruments
• Railway
• Factory Automation
SF4-DC24V产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SF4-DC24V
  • 制造商
    NAIS
  • 功能描述
    RELAY 6 AMN 250VAC 24VDC
更新时间:2026-5-13 17:15:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
24+
MODULE
2173
公司大量全新正品 随时可以发货
25+
Relay
原装正品,欢迎询价
23+
NA
专做原装正品,假一罚百!
NA
一级代理专营品牌!原装正品,优势现货,长期排单到货
18+
DIP
保证进口原装可开17%增值税发票
原装
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
PANASONIC
DIP-18