位置:DS2E-ML2-DC24V > DS2E-ML2-DC24V详情
DS2E-ML2-DC24V中文资料
厂家型号
DS2E-ML2-DC24V
文件大小
129.05Kbytes
页面数量
6
功能描述
HIGHLY SENSITIVE 1500 V FCC SURGE WITHSTANDING MINIATURE RELAY
低信号继电器 - PCB 2A 24VDC DPDT 2 COIL LATCHING PCB
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
NAIS
DS2E-ML2-DC24V数据手册规格书PDF详情
FEATURES
• High sensitivity:
200 mW pick-up power
100 mW pick-up power types available
• Latching types available
• High switching capacity: 60 W, 125 V A
• High breakdown voltage:
1,500 V FCC surge between open contacts
1,000 V AC between open contacts
• DIP-1C type can be used with 14 pin IC socket
2C type can be used with 16 pin IC socket,
4C type can be used with 2 sets of 14 pin IC sockets
• Gold-cap silver palladium types available for 2 Form C type
• Bifurcated contacts are standard
DS2E-ML2-DC24V产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DS2E-ML2-DC24V
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    NEC
  • 触点形式
    2 Form C(DPDT-BM)
  • 线圈电压
    5 V
  • 最大开关电流
    1 A
  • 线圈电流
    1 A
  • 线圈类型
    Non-Latching
  • 功耗
    140 mW