位置:首页 > IC中文资料 > NTA1209MC
NTA1209MC价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NTA1209MC
Isolated 1W Dual Output SM DC-DC Converters
±9V ±55mA, Isolated 1W Dual Output SM 1kVDC, DC-DC Converters, 10.8-13.2V Input;
MURATA
村田
NTA1209MC
文件:159.66 Kbytes Page:4 Pages
MURATA
村田
NTA1209MC
封装/外壳:18-SMD 模块,10 引线 包装:管件 描述:DC DC CONVERTER +/-9V 1W 电源 - 板安装 直流转换器
ETC
知名厂家
PATENTED GOLD METALIZED SILICON GATE ENHANCEMENT MODE RF POWER VDMOS TRANSISTOR?
POLYFET
42-Bit Vacuum Fluorescent Display Tube Driver with Digital Dimming Function
OKIOki Electric Cable Co.,Ltd
冲电线日本冲电线株式会社
CCD LINEAR IMAGE SENSOR
TOSHIBA
东芝
1A ULTRA LOW DROPOUT POSITIVE ADJUSTABLE & FIXED REGULATOR
DESCRIPTION The US1206 family of devices are ultra low dropout 1A regulators using PNP transistor as the pass element. These products are ideal when a single input supply is available only and the dropout voltage is less than 1V, exceeding the minimum dropout characteristics of NPN/PNP hybrid reg
UNISEM
12-Bit, uP Compatible, Double-Buffered D to A Converters
文件:361.79 Kbytes Page:18 Pages
NSC
国半
NTA1209MC产品属性
  • 类型
    描述
  • Vin(V):
    10.8V to 13.2V
  • Vin(V)typ:
    12V
  • Vout(V):
    9V
  • Vout(V)typ:
    9V
  • Isolation Voltage(V):
    1000V
  • Efficiency(%):
    74%
  • Size(mm)W:
    15.24mm
  • Size(mm)L:
    11.2mm
  • Size(mm)T:
    6.6mm
  • Operatingtemperature(degC):
    -40℃ to 85℃
  • Outputs(#):
    2
  • Iout(A)Max:
    0.055A
  • Package:
    SMD
  • Productseries:
    NTA
  • Product Series Features: