位置:首页 > IC中文资料 > NPH15S4815EI
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
Isolated 15W Single Output DC/DC Converters
MURATA
村田
15.1V 1A, Isolated 15W Single Output 1.5kVDC, DC-DC Converter, 36-75V Input;
MURATA
村田
文件:190.99 Kbytes Page:8 Pages
CANDD
CANDD
NPH15S4815EI产品属性
  • 类型
    描述
  • Vin(V):
    36V to 75V
  • Vin(V)typ:
    48V
  • Vout(V):
    15V
  • Vout(V)typ:
    15V
  • LineRegulation(%):
    0.1%
  • LoadRegulation(%):
    0.5%
  • Isolation Voltage(V):
    1500V
  • Efficiency(%):
    89%
  • Size(mm)W:
    50.0mm
  • Size(mm)L:
    25.0mm
  • Size(mm)T:
    10.0mm
  • Operatingtemperature(degC):
    -40℃ to 110℃
  • Outputs(#):
    1
  • Iout(A)Max:
    1A
  • Form:
    1 x 2
  • Package:
    DIP
  • Productseries:
    NPH
  • Product Series Features:
  • Brand:
    MPS
更新时间:2026-5-13 23:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
SMD5032-8P
6895
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
25+
SMD5032-8P
样件支持,可原厂排单订货!
MURATN
24+
DIP5模块
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增