位置:首页 > IC中文资料 > NMV1205DA
NMV1205DA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NMV1205DA
3kVDC Isolated 1W Single & Dual Output DC-DC Converters
文件:121.96 Kbytes Page:2 Pages
CANDD
5V 200mA, Isolated 1W Single Output 3kVDC, DC-DC Converter, 10.8-13.2V Input;
MURATA
村田
FEATURES Efficiency to 79 Wide temperature performance at full 1 Watt load, –40°C up to 105°C Single or dual outputs UL60950 recognised for functional insulation2 Industry standard pinout Power sharing on dual outputs 3kVDC isolation (1 minute) ‘Hi-Pot Test’ 5V, 12V & 15V inputs 5V, 9V,
MURATA
村田
Efficiency to 79 Wide temperature performance at full 1 Watt load, –40°C up to 105°C Single or dual outputs UL60950 recognised for functional nsulation2 Industry standard pinout Power sharing on dual outputs 3kVDC isolation (1 minute) ‘Hi-Pot Test’ 5V, 12V & 15V inputs 5V, 9V, 12
Efficiency to 79 Wide temperature performance at full 1 Watt load, –40°C up to 105°C Single or dual outputs UL60950 recognised for functional insulation2 Industry standard pinout Power sharing on dual outputs 3kVDC isolation (1 minute) ‘Hi-Pot Test’ 5V, 12V & 15V inputs 5V, 9V, 12V & 15V
封装/外壳:14-DIP 模块,6 引线 包装:管件 描述:DC DC CONVERTER 5V 1W 电源 - 板安装 直流转换器
ETC
知名厂家
文件:227.04 Kbytes Page:6 Pages
32-Bit Duplex Controller/Driver with Digital Dimming Function
GENERAL DESCRIPTION The MSC1205 is a Bi-CMOS display driver for a 1/2-duty vacuum fluorescent display tube. It consists of a 64-bit shift register, latch circuits, a digital diming circuit, and drivers. FEATURES • Power Supply Voltage: 8 to 18V (built-in 5V regulator for logic) • Built-in 1-te
国半
130 MHz/85 MHz RGB Video Amplifier System with Blanking
国半
安森美半导体
NMV1205DA产品属性
  • Vin(V):
    10.8V to 13.2V
  • Vin(V)typ:
    12V
  • Vout(V):
    5V
  • Vout(V)typ:
    5V
  • LineRegulation(%):
    1.2%
  • LoadRegulation(%):
    15%
  • Isolation Voltage(V):
    3000V
  • Efficiency(%):
    69%
  • Size(mm)W:
    19.5mm
  • Size(mm)L:
    9.8mm
  • Size(mm)T:
    6.8mm
  • Operatingtemperature(degC):
    -40℃ to 85℃
  • Outputs(#):
    1
  • Iout(A)Max:
    0.2A
  • Product Series Features:
全新-电源模块
MURATA/村田电源模块NMV1205DAC交期短价格好#即刻询购立享优惠#长期有排单订
标准封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价