位置:首页 > IC中文资料第4497页 > NMH4805D
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NMH4805D
ISOLATED 2W DUAL OUTPUT DC-DC CONVERTERS
CANDD
MURATA
村田
BWS DC/DC converters(2.5 WATT)
DESCRIPTION BWS DC/DC converters offer excellent regulation and isolation in an industry-standard DIP package. The BWS is ideal for industrial, telecom, and networking applications, and features short circuit protection, low profile, and 500 VDC isolation. Please see the BWD series for dual outp
POWER-ONE
VERY LOWDROP VOLTAGE REGULATORS
DESCRIPTION L4800 series devices are voltage regulators with a very low voltage drop (typically 0.4V at full rated current), output current up to 400mA, low quiescent current and comprehensiveon-chip protection.The se devices are protected against load dump and field decay transients of±60V, pola
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Industry Standard Package
POWER-ONE
NMH4805D产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NMH4805D
  • 功能描述
    DC/DC转换器 2W 48V to +/-5V .20A
  • RoHS
  • 制造商
    Murata
  • 输入电压范围
    3.6 V to 5.5 V
  • 输出端数量
    1 输出电压(通道
  • 1)
    3.3 V 输出电流(通道
    600 mA 输出电压(通道
  • 2)
    输出电流(通道
  • 安装风格
    SMD/SMT
更新时间:2026-5-14 13:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NMI
2402+
QFN
原装正品!实单价优!
NMI
QFN
现货库存
BGA
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!
Atmel(爱特梅尔)
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价